Şarjlı pil teknolojisinin en ileri düzeyi olarak kabul edilebilecek olan lityum iyon pil, dijital dünyanın vazgeçilmezleri arasında… Lityum iyon pil teknolojisi sayesinde birçok dijital araç daha pratik bir kullanıma sahiptir. Akıllı cihazlardan şarjlı matkaplara kadar birçok ürün için li ion pil üretimi, tamiri ve yenilemesi mümkündür. Bu alanda uzman olarak hizmet veren firmalar, pil puntalama, pil yenileme, batarya tamiri konularında hizmet verir. Eski kalitesini yitiren piller ve bataryalar için puntalama işlemi yapılarak eski güçlerini kazanmaları sağlanır. Hatta bazen pil puntalama yapılarak daha iyi bir performans elde edilmesi de hedeflenebilir. Bu pil şarj kalitesini arttırma yöntemi, karot sektöründeki cihazlar için de son derece işe yarar niteliktedir. 

Şarjlı Matkap İçin Lityum İyon Pil

Şarjlı matkap, günlük tamirat işlerinde ve çeşitli inşaat çalışmalarında kullanılan bir cihazdır. Lityum iyon pil kullanılan şarjlı matkap türleri ile uzun süreli çalışmalar yapmak mümkündür. Kısa sürede şarj edilebilen ve uzun süreli işlerde kullanılabilen çok sayıda li-ion batarya ile çalışan matkap vardır. Kullanılan cihazın türüne ve markasına göre ihtiyaç duyduğu güç de değişir. Burada pilin gücü ve voltaj seviyesi önem teşkil eder. Daha iyi performans alabilmek için zamanla batarya tamiri ve puntalama yapılması gerekir. Ancak bu işlemlerin elektrik ve elektronik konusunda usta eller tarafından yapılması gerekir. Çünkü doğru yapılmayan bir puntalama işlemi pilin patlamasına ve yaralanmalara sebep olabilir. 

Hilti İçin Lityum İyon Pil 

Çok çeşitli modelleri bulunan Hilti de şarjlı olarak kullanılabilen bir matkap türüdür. Profesyonel tamirat işlerinde tercih edilen, delme hizmetlerinde kullanılan bu cihaz için her modelin performansı farklı kapasitedir. Her bir model için farklı güç özelliğinde piller üretilmiştir. Ancak akü ya da lityum iyon pil kalitesi ne olursa olsun zamanla değişim ya da tamir ihtiyacı doğabilir. Bu durumda batarya tamiri yapan ve cihazı eskisi gibi kullanılabilecek duruma getiren bir firma bulunması gerekir. Bazı durumlarda yapılan müdahale ile cihaz performansı eskisinden daha iyi bir hale gelebilir. Bunun yanında yeni bir batarya alma ihtiyacı da ortaya çıkabilir. 

Lityum İyon Pil Değişimi ve Tamiri 

Zamanla eski gücünü kaybeden lityum iyon pil çeşitleri için cihaz türüne uygun yeni batarya alımı yapılabilir. Li-ion özellikli piller için değişim değil tamir hizmeti almak isteyenler ise bu konuda uzman bir firma bulmalıdır. Pillerin çalışma prensiplerini iyi bilen ve sorunsuz bir pil tamiri yapabilen firmalar bulunur. Piyasa standartlarına uygun ücret teklifi ile çalışan profesyonel pil tamiri firmaları, bu konuda en iyileridir. Elektronik bisikletler, elektrikli süpürgeler, engelli arabaları, akülü arabalar, şarjlı matkaplar batarya tamiri yapılabilen ürünler arasındadır. Şarjlı olmasının yanında elektrikle çalışan ürünler için de batarya tamiri yapılması mümkündür.