Lityum İyon Akü 

Akü, batarya ve pil gibi şarj edilebilir aksesuarlarda şarj süresi son derece önemlidir. Lityum iyon akü söz konusu olduğunda ise şarj kalitesinin diğer şarjlı pillere göre daha yüksek olduğu söylenebilir. Bu akü türü, hem şarj özelliği hem de süresi bakımından avantajlıdır. Lityum iyon akü ile çalışan cihazlar, performans açısından da memnun edici bir çalışma sergiler. Akü ile çalışan ev aletleri için lityum iyon teknolojisi en üst düzeyde kalite sağlar. Li-ion da denilen bu batarya türleri zamanla performans azalması gösterebilir. Bunun için de pil puntalama çalışmaları yapılarak kalitesi azalan pillerin ömrünü arttırmak da mümkündür. Ayrıca zamanla batarya tamiri gereksinimi ortaya çıkabilir. Bunun için de batarya tamiri konusunda uzman bir firma bulmak gerekir. 

Lityum İyon Akü Nerede Kullanılır?

Güneş panelleri, taşınabilir enerji sistemleri, alarm sistemleri, elektrik bisiklet gibi birçok eşya ve sistem şarj edilebilir özelliktedir. Bütün bu şarj edilebilir cihazlar için lityum iyon akü kullanılır. Kolay şarj özelliği sayesinde özellikle taşınabilir enerji sistemlerinde ve güneş panellerinde bu akü türü tercih edilir. Şarj kontrol ünitesi sayesinde azalan enerji gücünün doldurulması sağlanır. Lityum iyon teknoloji ile çalışan akülü tekerlekli sandalyeler de bulunur. Özellikle engelli arabası için tercih edilen lityum iyon pil, engellilerin günlük işlerini rahatlıkla halledebilmesine katkı sağlar. 

Lityum İyon Akü Şarjdan Sonra Ne Kadar Süre Dayanır?

Akülü cihazların şarj kapasitesi, markalarına ve kullanılma sürelerine göre değişir. Ayrıca kullanılan cihazın türü de lityum iyon akü şarj süresini etkileyen bir faktördür. Cep telefonlarında kullanım süresi yeni bir cihaz için sürekli kullanılmaya karşılık yarım gün gidebilir. Ancak çok uzun süreli kullanım sağlanmadan belli birkaç uygulamanın aktif olması cihazın şarjının 1-1,5 gün gitmesini sağlayabilir. Bu süre cihazın tam ya da tama yakın bir şekilde şarj edilmesi sonucu elde edilebilir. Cihazın kullanım süresi, cihaz içinde sürekli kullanılan uygulama bulunup bulunması, şarj süresini etkileyen faktörler arasındadır. Fotoğraf makinesinde bu süre bir gün olabilir. Makinede kullanılan özelliklere bağlı olarak pilin dayanma gücü değişebilir. 

Lityum İyon Akü Nereden Bulunur?

Birçok farklı elektronik cihaz için farklı modelde üretilen lityum iyon akü bulunur. Bazen yedeklemek bazen de yenisini almak amacıyla bu bataryalar satın alınmak istenir. Bu amaçla çeşitli online satış sitelerinden lityum iyon pil temin etmek mümkündür. Bu tip şarjlı pile ihtiyaç duyan kişiler, bizlerden destek alabilirler. İhtiyaç duydukları batarya ya da akü için sitemizden sipariş verebilirler. Ayrıca Lityum iyon batarya tamiri için de cihazları ve batarya türleri ile ilgili bilgi vererek sitemiz üzerinden bizimle irtibata geçebilirler. İhtiyaç duyduğunuz batarya temini ya da tamiri için irtibat numaralarımız ya da e-posta yoluyla bize ulaşabilirsiniz.